Morinda CORE

Żyj młodziej, dłużej


Morinda Core jest jedynym zestawem, który został tak zaprojektowany, aby przyczyniać się do zachowania zdrowego trybu życia i opóźnienia efektów starzenia. Podstawowe składniki zestawu stanowią irydoidy zawarte w pięciu wyjątkowych roślinach: noni, borówce amerykańskiej, żurawinie, w liściu oliwki i dereniu jadalnym.

morinda-core-owoce


 

Morinda. Składniki produktów CORE.

Prezydent Morindy John Wadsworth opowiada o swojej pasji poszukiwania najlepszych „darów ziemi”, które stosuje w swoich produktach firma Morinda. John zabiera nas w niezwykłą podróż po świecie.


Cukier jest zły!

a białko dobre


Jak pewnie już wiesz – cukier i białko tworzy związki chemiczne, które nazywają się A.G.E (Advanced Glication End-Product), czyli końcowe produkty zaawansowanej glikacji.

Pewnie nie raz słyszałeś, że białko jest dobre, a cukier jest zły. Białko bowiem składa się z aminokwasów. Te zaś są podstawowym budulcem naszego ciała. Nie jesteśmy w stanie bez nich żyć. Jednym z głównych celów jakie białko ma do spełnienia w naszym ciele, jest tworzenie masy mięśniowej. Również bez z niej nie bylibyśmy w stanie żyć.
Jaka zatem jest ważna cecha masy mięśniowej? Im więcej będziemy mieć masy mięśniowej, tym więcej będziemy spalać kalorii i cukru niż gdybyśmy mieli tej masy mięśniowej mało. Białko posiada również coś takiego jak wysoki indeks sytości. 100 kalorii pochodzących z białka sprawia, że czujemy się bardziej syci niż gdybyśmy zjedli 100 kalorii pochodzących z tłuszczu lub cukru.

Skąd zatem bierze się idea, żeby zastąpić różne węglowodany i cukry właśnie proteinami? Otóż białko ma również wysoki efekt termiczny, czyli proteiny wspierają nas w metabolizmie produktów. Żeby zatem spalić przyswojone proteiny musimy zużyć naprawdę sporo energii. Żeby spalić 100 przyswojonych kalorii, tak naprawdę te 35 będzie poświęcone na spalanie białka.

Cukier natomiast nie stanowi dla nas żadnej wartości. Nie dostarcza nam niczego poza energią. Kiedy spożywamy cukier, mamy nagłe wahania cukru we krwi. Kiedy ilość cukru w krwi spada, mamy nagłe ataki głodu i spożywamy wtedy więcej cukru. Tworzy się takie błędne koło. Z upływem czasu te nagłe skoki cukru, mogą prowadzić do rozwoju cukrzycy typu 2.

Cukier nas uzależnia. Skany mózgu u ludzi uzależnionych od kokainy oraz od cukru, wskazują że cukier uzależnia tak samo jak kokaina. Cukier ma też bardzo niski indeks sytości. Nie sprawia że stajemy się syci. A przyjmowanie dużej ilości cukru, może prowadzić do rozwoju wielu chorób i zaburzeń. Wśród nich można wymienić między innymi otyłość, cukrzycę, chorobę Alzheimera, choroby układu krążenia i nerek.

Nowe badania wskazują, że osoby spożywające dużą ilość cukru mają 400% większe ryzyko na wystąpienie chorób układu krążenia. Skoro wiemy że AGE składają się z protein i cukru, ma zatem sens odrzucenie cukru i zastąpienie go proteinami. Jak to zrobić? 

Jak zwiększyć spożycie protein?

Po pierwsze. Spójrzmy na to co jemy. Starajmy się ograniczyć spożycie węglowodanów.  Kiedy myślimy cukrze pochodzącym z węglowodanów, mamy na myśli: makarony, ryż, ziemniaki, chleby, ziarna, owoce, soki, napoje gazowane, cukierki. Wymienione produkty przyczyniają się do zwiększonej liczby cukru we krwi. W procesie trawienia produkty te przetwarzane są na glukozę.

Pamiętajmy zatem, że ryż czy makaron i tak zamieni się w cukier. Dobrze jest zatem jest zastąpić te produkty np. warzywami, jagodami, które nie mają takich węglowodanów jak inne owoce, a orzechy i nasiona są o wiele lepszym rozwiązaniem niż na przykład winogrona.
Zwracajmy także uwagę na ukryty cukier w naszej diecie. Mnóstwo produktów, które kupujemy na przykład w marketach, ma bardzo dużą ilość ukrytego cukru. Jogurt czy płatki śniadaniowe uważane są jako świetne rozwiązanie dla naszej diety i diety naszych dzieci. Tak naprawdę 60 g tego produktu, to aż 6 kostek cukru. Płatki dla dzieci – w jednej porcji, czyli w 60 g produktu mamy aż 8 kostek cukru, a to odpowiada 130 g czekoladek z sosem waniliowym. Warto zastanowić się nad tymi przykładami, zwłaszcza jeśli coraz częściej mówi się o ADHD u dzieci, bądź ich hiperaktywności.

 Kolejna rzeczą jaką możemy zrobić dla siebie, aby zmniejszyć ilość cukru jest stosowanie białka CORE Conquer. Conquer hamuje enzym, który rozkłada skrobie na cukier. Obniża też przyswajanie się cukru do krwioobiegu. Conquer zawiera także błonnik, który obniża indeks glikemiczny posiłków. Jest to indeks, który mierzy ilość cukru we krwi. Spożywanie Conquer`a może stabilizować indeks glikemiczny i zapobiegać skokom poziomu cukru we krwi.

 Oczywiście dobrze jest również pić napój węglowodanowo-białkowy Morindy o nazwie Rapid Fuel. Dostarcza on idealne białko do budowy mięśni. Zawiera też kluczowe aminokwasy, które pomagają w syntezie mięśni przy mniejszej dawce ćwiczeń. Produkt ten obniża ilość przyswojonego cukru, ponieważ, jak pamiętasz – mięśnie, które utworzymy, pomogą nam w spalaniu cukru.


Wspieraj swoje ciało i skórę

naturalna ochrona przed wpływami środowiska


Bardzo korzystnie na nasz organizm wpływa stosowanie preferowanego soku z noni. Może to być Core Max, Extra, Pure lub Original.

Nie możemy również zapominać o naszej skórze, która jest narażona na faktory środowiskowe, przyspieszające proces starzenia. Morinda w swojej ofercie ma również produkt, który dba o naszą skórę – Żel AGE Therapy wnikając w nią czyni ją elastyczną i piękną.

skladniki-core

logo morinda, wcześniej tahitian noni
LEPSZA DROGA


  CZY WIESZ,
  ŻE CUKIER CIĘ
  POSTARZA?


Morinda TrūAge Polska


  CZY WIESZ,
  ILE NAPRAWDĘ
  MASZ LAT?

skaner-600px

Skaner TrūAge to precyzyjne urządzenie, które w 15 sekund zmierzy Twój poziom A.G.E. i wyliczy Twój statystyczny Wiek biologiczny. 


Pokaż komentarze (0)

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress