Nasz Blog

Dobre zdrowie, wygląd i pieniądze

Faktem jest, że wszystkich ludzi na świecie łączy jedna wspólna rzecz: Wszyscy szukamy trzech kluczowych elementów, aby wieść dobre, szczęśliwe i produktywne życie:

Dobrego zdrowia. Dobrego wyglądu. Pieniędzy.

Dużą część naszego życia, jeżeli nie znaczącą większość naszego czasu, spędzamy na aktywnym myśleniu o tych trzech tematach.


Dobre zdrowie

Codziennie przypomina się nam, że jakość życia, w dużej mierze, zależy od tego jak czujemy się fizycznie i umysłowo. Jak silni jesteśmy? Jak elastyczni jesteśmy? Ile mamy energii? Czy nie mamy nadwagi? Czy nasze bolące stawy nie przeszkadzają nam w robieniu rzeczy, które kochamy? Czy nadążamy za innymi?

Te pytania i troski nie dotyczą tylko naszego pokolenia; one są uniwersalne.

Spotkałem się ostatnio z moją młodą przyjaciółką, spytałem ją, jak czuje się z tym, że się starzeje. Odpowiedziała natychmiast: Robię dzisiaj wszystko co mogę, tak abym wyglądała i czuła się dobrze, kiedy już się zestarzeję!”. Bez względu na to ile masz lat, nadal pragniesz większej ilości dobrych, zdrowych i aktywnych lat życia.

Zastanów się ile wart jest dodatkowy rok życia? Spróbuj wycenić jego wartość. Magazyn Forbes próbował zmierzyć tę wartość w pieniądzach i doszedł do wniosku, że dodatkowy rok życia, wart jest dziesiątki milionów dolarów.

Chciałbym jednak, abyś zastanowił się nad tym od strony emocjonalnej i praktycznej. Kiedy myślisz o dodatkowym roku życia, nie mówisz przecież tylko o kolejnym roku, w którym będziesz oddychać, ale o roku aktywnego, pełnego radości życia! Ile wart jest dla ciebie jeszcze jeden rok, w którym możesz biegać, jeździć na nartach, wspinać się po górach, jeździć na rowerze, czy robić to, co najbardziej kochasz?

Rozważanie nad tym tematem sięga głęboko do ludzkich emocji.


Dobry wygląd.

To jak wyglądamy przekłada się bezpośrednio na to jak się czujemy i co o sobie myślimy. Nie mam tutaj na myśli atrakcyjności i przepychu, ale to jak postrzeganie samego siebie  może dać nam pewność siebie i radość. Nasza skóra i włosy odzwierciedlają to, co zachodzi w naszej duszy. To właśnie to jak wyglądamy, inni widzą natychmiast kiedy tylko nas zobaczą. Pierwsze wrażenie decyduje jak nas oceniają ludzie, których spotykamy. Dbając o własny wygląd dodajemy sobie pewności siebie i pomagamy budować nasz wizerunek.

Nasza skóra jest największym organem naszego ciała. Zdrowa, bijąca blaskiem skóra, jest wskaźnikiem zdrowia całego naszego organizmu. Problemy ze zdrowiem, zwykle najpierw widoczne są właśnie na skórze. Niektórzy mylą troskę o swój wygląd w próżnością. Nic bardziej mylnego! Troska o nasz wygląd prowadzi do zdrowego i szczęśliwego życia i będzie nas motywować do podejmowania dobrych decyzji, które będą pozytywnie emanować przez całe nasze życie. Odpowiednie dbanie o naszą skórę, włosy, ciało to coś o wiele więcej niż próżność; to wartość o podłożu medycznym, która jest kluczowa, aby prowadzić zdrowe życie.

Na zakończenie rozważań o kondycji naszego organizmu pragnę zadać Ci jedno pytanie:
Czy zdajesz sobie sprawę, że każdy kilogram nadwagi dokłada 5 kilo nacisku na twoje biodra, kolana i kostki?

Wygląd to coś więcej niż dobra aparycja. To zdrowie.


Pieniądze

Pragnę przedstawić Ci nową ideę. Ta idea to Niezależność Finansowa. Być może już wcześniej słyszałeś to określenie. Niezależność finansową definiuje się jako osiąganie dochodu pasywnego na takim poziomie, który pozwala na spłatę wszystkich comiesięcznych zobowiązań. Nie pomyl jednak Niezależności finansowej z bogactwem, to dwie kompletnie różne rzeczy. Niezależność finansowa sprawia, że jesteśmy wolni.

Dzięki niezależności finansowej mniej martwisz się o starość. Masz spokojną głowę, poczucie bezpieczeństwa, co pozwala prowadzić ci bardziej otwarte życie. Ludzie, którym udało się osiągnąć niezależność finansową, są generalnie bardziej hojni, bardziej zorientowani na innych ludzi i na swój rozwój osobisty. Ci zaś, którzy nie osiągnęli Niezależności finansowej,  poświęcają swój czas głównie na spłatę zobowiązań finansowych, co zabiera nie tylko ich czas, ale również całą energię i kreatywność.

Dochód pasywny to dochód, który płynie do nas przy minimalnym wysiłku. Powodem, dla którego ta idea jest poza zasięgiem większości ludzi jest to, że generalnie dla uzyskania niezależności finansowej potrzeba bardzo sporo gotówki, choć wcale tak nie jest.

Teraz, na początku nowego roku, pragnę rzucić Ci wyzwanie, abyś poświęcił trochę czasu i zastanowił się nad tymi trzema elementami budującymi wyjątkowe, fantastyczne życie. Weź do ręki notatnik, pomyśl poważnie o tych ideach i zapisz swoje myśli, cele i osobiste wyzwania, które poprowadzą Cię przez 2018 rok.

Czy jesteś zadowolony ze swojego ogólnego zdrowia? Czy jesteś silny i w formie? Czy jesteś w stanie zrobić wszystko, czego pragniesz? Czy usprawiedliwiasz swoje zdrowie? Czy żywisz obawy o każdy aspekt swojego zdrowia? Czy poprzestajesz na niższym poziomie aktywności niż byś chciał? Czy mówisz sobie „no cóż, po prostu się starzeję” i w ten sposób tłumaczysz swoją nie najlepszą kondycję?

Czy jesteś zadowolony ze swojego wyglądu? Czy robisz dobre pierwsze i ostatnie wrażenie? Czy masz czystą, miękką skórę, gładkie i zdrowe włosy i paznokcie? Czy masz odpowiednią dla wieku wagę? Czy myślałeś ostatnio, że może stać Cię na więcej?

Na koniec chciałbym, abyś rozważył ideę Niezależności finansowej. Oblicz swoją „kwotę niezależności”. Ta kwota niezależności, to kwota, której potrzebujesz co miesiąc, aby zapłacić wszystkie swoje rachunki, kredyty i być wolnym. Nie mam tutaj na myśli rozdmuchanych pragnień, a podstawowe comiesięczne rachunki: utrzymanie mieszkania,  artykuły spożywcze, media, paliwo, spłata kredytów, rozrywka.

zycie-z-morinda-01

Jak byście się czuł, gdyby twoje zobowiązania finansowe zaczęły znikać jedno po drugim? Zajrzyj do swoich emocji i spróbuj określić, co by to dla Ciebie znaczyło. Jak zmieniłoby się twoje życie? Jak wpłynęło by to na życie twojej rodziny?

Czym jest Zennoa?
Zennoa Pokój, Harmonia w Życiu i Wolność! Zennoa to Przyszłość!

Wszystkiego dobrego z okazji Nowego, odmieniającego życie, Roku!

Grzegorz Brudny
Zennoa Founders Club


Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji na tematy, chcesz żyć w dobrej kondycji i budować swoją finansową niezależność – napisz do nas. Pomożemy Ci postawić pierwsze kroki w biznesie Zennoa.

Tags: , , , , , , , ,

This is a unique website which will require a more modern browser to work! Please upgrade today!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress